Kultura

Zaklinacz widzów

Robert Redford: jubilat Sundance

Numer 18.2016
Robert Redford (ur. w 1936 r.), amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Robert Redford (ur. w 1936 r.), amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. AP / EAST NEWS
Złoty chłopiec Hollywood kończy 80 lat. Robert Redford to nie tylko gwiazda fabryki snów, ale też symbol epoki – jako aktor, reżyser i założyciel niezależnego festiwalu Sundance.
„Butch Cassidy i Sundance Kid” (1969) – bardzo nietypowy łajdak, taki amerykański i nieamerykański zarazem.Everett/EAST NEWS „Butch Cassidy i Sundance Kid” (1969) – bardzo nietypowy łajdak, taki amerykański i nieamerykański zarazem.

Młodzieńczy uśmiech i czar, któremu trudno się oprzeć. Oto idealny „All American Boy”, który zawsze też był buńczucznym rebeliantem. Wiele z postaci, w jakie wcielił się Robert Redford, to samotnicy, rozdarci niczym kraj, w którym dorośli i z którym wciąż nie mogą dojść do ładu. Urodził się w Santa Monica w Kalifornii. W młodości ten syn mleczarza był niezłym rozrabiaką. W liceum złapano go na kradzieży kołpaków samochodowych.

02.09.2016 Numer 18.2016
Reklama