Kultura

Ostre żądło

Sting: uzależniony od estrady

Numer 14.2017
„To nie jest praca. A jednak mi za to płacą” – mówi o swoich występach. „To nie jest praca. A jednak mi za to płacą” – mówi o swoich występach. Backgrid / Forum
W wieku 65 lat Sting wciąż jest uzależniony od estrady niczym od narkotyków. Właśnie trwa jego trasa koncertowa promująca najnowszą płytę. Artysta wystąpi także w Polsce, a bilety są już prawie wyprzedane.
Z powodzeniem uprawiał aktorstwo. Dla roli barona w filmie „Oblubienica Frankensteina” (1985) poświęcił nawet swoją fryzurę.Rex/EAST NEWS Z powodzeniem uprawiał aktorstwo. Dla roli barona w filmie „Oblubienica Frankensteina” (1985) poświęcił nawet swoją fryzurę.

Kim jest Gordon Matthew Thomas Sumner? Cały świat zna go jako Stinga, nawet najbliższa rodzina tak się do niego zwraca. I pomyśleć, że ten pseudonim (ang. „żądło”) zawdzięcza swetrowi w żółte i czarne pasy, w którym kiedyś, w początkach kariery, wystąpił razem z zespołem Phoenix Jazzmen. Jeden z kolegów śmiał się wówczas, że wygląda jak trzmiel.

Ucieczka na południe

Sting urodził się 65 lat temu w Wallsend koło Newcastle, na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii, jako najstarsze z czworga dzieci mleczarza i fryzjerki.

07.07.2017 Numer 14.2017
Reklama