Kultura

Cała giełda śpiewa z nami

Złote przeboje

Numer 16.2021
Nile Rodgers, muzyk, producent i członek zarządu Hipgnosis Songs, wraz z tym funduszem triumfalnie wszedł na londyńską giełdę w lipcu 2018 r. Nile Rodgers, muzyk, producent i członek zarządu Hipgnosis Songs, wraz z tym funduszem triumfalnie wszedł na londyńską giełdę w lipcu 2018 r. BEW
Mecenat artystyczny przybrał zupełnie nowy wymiar. Fundusze inwestycyjne wykupują pełne katalogi piosenek znanych muzyków, traktując to jak lokatę kapitału.
Nobel Noblem, ale... Bob Dylan nie tylko pisze, gra i śpiewa. Umie też liczyć.BEW Nobel Noblem, ale... Bob Dylan nie tylko pisze, gra i śpiewa. Umie też liczyć.

Bob Dylan, Neil Young, Fleetwood Mac, Beach Boys, Bruno Mars i Shakira. Nie, to nie jest lista uczestników któregoś z letnich festiwali. Ci artyści pewnie nigdy nie wystąpią razem na jednej scenie, a jednak coś ich łączy. Wszyscy scedowali prawa do swoich piosenek na rzecz rekinów biznesu – podkreśla Clément Bacq, autor artykułu w belgijskim dzienniku gospodarczym „L’Écho”. Jest to stosunkowo nowe, ale już dobrze ugruntowane zjawisko w przemyśle muzycznym.

29.07.2021 Numer 16.2021
Reklama