Kultura

Gucci jeszcze wróci

Zdrada zawsze w modzie

Numer 01.2022
XVI-wieczna Villa Balbiano nad jeziorem Como była rezydencją Aldo Gucciego tylko na ekranie. Najzagorzalsi kinomani mogą tam sobie zafundować nocleg. XVI-wieczna Villa Balbiano nad jeziorem Como była rezydencją Aldo Gucciego tylko na ekranie. Najzagorzalsi kinomani mogą tam sobie zafundować nocleg. MEGA / Forum
Hollywood zrobiło świetną robotę, ale akcja filmu nie wciąga aż tak, jak prawdziwa historia stuletniego rodzinnego biznesu.
W filmie „DOM GUCCI” reżyser Ridley Scott pomija zawiłości prawne, stawiając na mocne obrazy i emocje. Centralną postacią jest tu femme fatale Patrizia Reggiani, zagrana przez Lady Gagę (druga z prawej).Film/Forum W filmie „DOM GUCCI” reżyser Ridley Scott pomija zawiłości prawne, stawiając na mocne obrazy i emocje. Centralną postacią jest tu femme fatale Patrizia Reggiani, zagrana przez Lady Gagę (druga z prawej).

W filmach padają czasem zdania, po których nie może nastąpić nic dobrego. „Dochowasz tajemnicy?” to jedno z nich i będzie jeszcze o nim mowa. Inne brzmi: „To musi być fatum” – i oczywiście nigdy nie jest to fatum. Także wtedy, kiedy Patrizia Reggiani w księgarni wśród zakurzonych półek pełnych książek o prawie natyka się na Maurizia Gucciego. Konsekwentnie dążąca do celu, ale poza tym raczej leniwa bywalczyni imprez właściwie omija księgarnie z daleka, ale wie dokładnie, w której bywa dziedzic imperium mody.

31.12.2021 Numer 01.2022
Reklama