Kultura

Detektyw idealny

Bestsellery z Baker Street

Numer 01.2022
Postać narratora z podziwem wspominającego słynnego detektywa została zapożyczona z opowiadań Edgara Allana Poego. Nosi jednak typowo angielskie nazwisko – John Watson. Postać narratora z podziwem wspominającego słynnego detektywa została zapożyczona z opowiadań Edgara Allana Poego. Nosi jednak typowo angielskie nazwisko – John Watson. BEW
Śledztwa w sprawie inspiracji Arthura Conan Doyle’a nie poprowadził Sherlock Holmes. A powinien...
Nikomu nie udało się uśmiercić Sherlocka Holmesa. Nawet autorowi jego przygód. Arthur Conan Doyle (1859–1930) odstąpił od morderczych zamiarów pod presją czytelników i wydawców.BEW Nikomu nie udało się uśmiercić Sherlocka Holmesa. Nawet autorowi jego przygód. Arthur Conan Doyle (1859–1930) odstąpił od morderczych zamiarów pod presją czytelników i wydawców.

Sylwetkę najsłynniejszego literackiego detektywa oraz jego twórcy przypomina na łamach francuskiego magazynu „Histoire & Civilisations” hiszpański dziennikarz José Luis Ibáńez. Arthur Conan Doyle, urodzony w Edynburgu w 1859 r. w rodzinie o irlandzkich korzeniach, był synem malarza. Genealogia jego matki sięga wczesnych Plantagenetów, średniowiecznych królów Anglii i lordów Irlandii. Po studiach medycznych rozpoczął praktykę w Southsea, dzielnicy mieszkalnej Portsmouth na południu Anglii.

31.12.2021 Numer 01.2022
Reklama