Kultura

Lajki dla Jezusa

Kaznodzieje z mediów społecznościowych

Numer 05.2022
Jestem jednym z bożych ludzi – zapewnia Michael Todd. W realu i w wirtualu. Jestem jednym z bożych ludzi – zapewnia Michael Todd. W realu i w wirtualu. Getty Images
W czasach mediów społecznościowych pastorzy walczą o zainteresowanie wiernych na najróżniejsze sposoby. Czy jednak Michael Todd z Oklahomy nie posunął się za daleko?
Co Bóg złączył? Jamal Bryant z Baptystycznego Misyjnego Kościoła Nowych Narodzin największą popularność zdobył dzięki... rozwodowi.Getty Images Co Bóg złączył? Jamal Bryant z Baptystycznego Misyjnego Kościoła Nowych Narodzin największą popularność zdobył dzięki... rozwodowi.

Miało to być kazanie o tym, że należy pokładać wiarę w Boskich zamiarach, nawet jeśli wydaje się to trudne – kazanie poświęcone przypowieści z Ewangelii św. Marka, w której Jezus przywraca ślepemu mężczyźnie wzrok, spluwając na jego oczy. Michael Todd nawiązał do tej historii w sposób, którego wierni – nie tylko z jego kongregacji – nie zapomną nigdy. Zwracając się do osób zebranych w świątyni oraz do internautów śledzących nabożeństwo pastor położył dłoń na ramieniu stojącego przed nim z zamkniętymi oczami mężczyzny.

25.02.2022 Numer 05.2022
Reklama