Kultura

Warto mieć pod sufitem

Villa Aurora. Najdroższa rezydencja na świecie

Numer 14.2022
Cztery piętra, czterdzieści pokoi. Ot, tradycyjny myśliwski domek. Cztery piętra, czterdzieści pokoi. Ot, tradycyjny myśliwski domek. AP / EAST NEWS
Z wizytą u Rity Boncompagni Ludovisi, Teksanki, byłej playmate, której willa w Rzymie ma zostać zlicytowana. Jedna z najdroższych posiadłości świata słynie z fresku Caravaggia.
Księżniczka z Teksasu przyszła na świat na ranczu bydła.Reuters/Forum Księżniczka z Teksasu przyszła na świat na ranczu bydła.

Księżniczka zaraz zejdzie – mówi Olga, ukraińska gosposia, wręczając szklankę wody niegazowanej z karafki, na której przed chwilą leżała biała serwetka. Fotele w pokoju recepcyjnym są nieco oklapłe, ale to wspaniały Guercino pomalował sufit, kapiący od barokowego przepychu. Na ścianach wiszą portrety papieży Grzegorza XIII i XV, obaj z rodziny. Pachnie starymi perskimi dywanami. Principessa wyłania się z komnat na piętrze, z wolna kroczy na dół. Cała na biało: spódnica, bluzka, marynarka, pończochy, skóra, wszystko pomiędzy perłową bielą a porcelanową bielą, nawet buty.

30.06.2022 Numer 14.2022
Reklama