Kultura

Tajlandia w pigułce

Kaprys milionera

Numer 22.2022
Dla turysty z Zachodu – zdumiewająca, potężna fontanna. Dla wtajemniczonych – bodhisattwa Awalokiteśwara (chińska bogini Guanyin) czyniąca cud. Dla turysty z Zachodu – zdumiewająca, potężna fontanna. Dla wtajemniczonych – bodhisattwa Awalokiteśwara (chińska bogini Guanyin) czyniąca cud. Zbigniew Domaszewicz
Największe na świecie muzeum pod gołym niebem. Ancient City pod Bangkokiem to wyjątkowe miejsce, do którego rzadko docierają turyści z Zachodu.
Mityczna góra Sumeru (Meru) to w kosmologii buddyjskiej i hinduistycznej filar i centrum wszechświata. Jest otoczona oceanem i podtrzymywana przez wielką rybę Anondha.Zbigniew Domaszewicz Mityczna góra Sumeru (Meru) to w kosmologii buddyjskiej i hinduistycznej filar i centrum wszechświata. Jest otoczona oceanem i podtrzymywana przez wielką rybę Anondha.

Wyobraźcie sobie teren o powierzchni około 100 hektarów, gdzieś w okolicach, powiedzmy, Grójca. Przy kasach, położonych na północy obiektu, wypożyczacie dwuosobowy elektryczny skuterek – i ruszacie.

Przed wami – Fontanna Neptuna i Dwór Artusa, jedno i drugie w naturalnej wielkości. Jeśli skręcicie w lewo, z czasem dotrzecie m.in. do wiaduktu w Stańczykach, drewnianego meczetu w Kruszynianach, a nawet leśnej zagrody z żywymi wilkami i żubrami (tak, tutaj właśnie jesteśmy w Białowieży).

21.10.2022 Numer 22.2022
Reklama