Kultura

Romeo i żulia

Nagość na ekranie

Numer 03.2023
Wielki powrót. Leonard Whiting i Olivia Hussey zagrają w thrillerze sądowym. Na żywo. Wielki powrót. Leonard Whiting i Olivia Hussey zagrają w thrillerze sądowym. Na żywo. BEW
Para aktorów pozywa wytwórnię Paramount za seksualne wykorzystanie podczas pracy nad filmową adaptacją Szekspira w roku 1968.
Zaufali reżyserowi. Franco Zeffirelli obiecywał im cieliste kostiumy, a potem postraszył, że bez prawdziwej nagości film zrobi klapę.BEW Zaufali reżyserowi. Franco Zeffirelli obiecywał im cieliste kostiumy, a potem postraszył, że bez prawdziwej nagości film zrobi klapę.

Olivia Hussey i Leonard Whiting mieli odpowiednio 15 i 16 lat, gdy zagrali tytułowe role w oscarowej adaptacji „Romea i Julii” z 1968 roku. 30 grudnia ub.r. złożyli pozew, w którym oskarżają wytwórnię Paramount o wykorzystywanie seksualne. Jak twierdzą, reżyser Franco Zeffirelli zapewniał, że w scenie łóżkowej będą mieć na sobie cieliste kostiumy, ale potem naciskał, by grali nago, bo inaczej film zrobi klapę. Zeffirelli zmarł w 2019 roku. – To, co im powiedziano, i to, co się naprawdę działo, to były dwie różne sprawy – mówi Tony Marinozzi, menadżer aktorskiej pary.

27.01.2023 Numer 03.2023
Reklama