Kultura

Ryzyko? Wchodzę w to!

Vanessa Kirby. Zagrała na własnych emocjach

Numer 04.2023
Na premierze w Wenecji. „Cząstki kobiety” (reż. Kornél Mundruczó, 2020) przyniosły jej nagrodę dla najlepszej aktorki. Na premierze w Wenecji. „Cząstki kobiety” (reż. Kornél Mundruczó, 2020) przyniosły jej nagrodę dla najlepszej aktorki. Rex / EAST NEWS
Vanessa Kirby zyskała sławę jako księżniczka Małgorzata w serialu „The Crown”. Rozmowa o odważnych rolach, zaufaniu i scenie porodu, jaka zapisała się w historii kina.
„Syn” (reż. Florian Zeller, 2022). Czy bezdzietna kobieta może zagrać matkę? Jeszcze jak!Planet/Forum „Syn” (reż. Florian Zeller, 2022). Czy bezdzietna kobieta może zagrać matkę? Jeszcze jak!

Stara zasada, że aktorzy często wydają się mniejsi i bardziej niepozorni niż w swoich filmach, nie sprawdza się w przypadku Vanessy Kirby. Angielka fizycznie dominuje w każdym pomieszczeniu, do którego wchodzi. I wygląda jeszcze dostojniej niż jej księżniczka Małgorzata w serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej „The Crown”. Ba, nawet bardziej efektownie niż handlarka bronią, w jaką wcieliła się w „Mission: Impossible – Fallout”. Jednak w rozmowie się okazuje, że każda trzeciorzędna aktorka serialowa wydaje się bardziej pochłonięta sobą niż ona.

10.02.2023 Numer 04.2023
Reklama