Kultura

Kino to mój psychiatra

Ja, Fabelman

Numer 06.2023
Steven i Arnold Spielbergowie. Ojciec reżysera (zmarł w 2020 r. w wieku 103 lat) należał do pionierów przemysłu komputerowego. Zdjęcie z gali oscarowej w 2006 roku. Steven i Arnold Spielbergowie. Ojciec reżysera (zmarł w 2020 r. w wieku 103 lat) należał do pionierów przemysłu komputerowego. Zdjęcie z gali oscarowej w 2006 roku. Rex / EAST NEWS
Steven Spielberg sfilmował własną młodość. W „Fabelmanach” opowiedział, jak stał się tym, kim jest.
Młody Sam z „Fabelmanów” to alter ego Stevena Spielberga. Zagrał go Gabriel Labelle. – W tym filmie znalazły się najważniejsze chwile z mojego dzieciństwa i dojrzewania – przyznaje reżyser.Monolith Films Młody Sam z „Fabelmanów” to alter ego Stevena Spielberga. Zagrał go Gabriel Labelle. – W tym filmie znalazły się najważniejsze chwile z mojego dzieciństwa i dojrzewania – przyznaje reżyser.

Jak można dowiedzieć się z filmu, pański ojciec był wielkim miłośnikiem technologii, a matka lubiła sztukę. Jako reżyser filmowy potrzebuje pan i tego, i tego. Czy rodzina była dla pana idealną pożywką?
Steven Spielberg: Ojciec, inżynier elektryk, należał do pionierów przemysłu komputerowego. Mama była gospodynią domową i pianistką. On wziął we władanie jedną połowę mojego mózgu, ona drugą.

Prawdopodobnie dzięki temu rozwinął się dość aktywny mózg.

10.03.2023 Numer 06.2023
Reklama