Kultura

Prankenstein

Mizzy. Jego pranki nie są śmieszne

Numer 15.2023
Mogę pójść do więzienia! Mizzy został niedawno ukarany grzywną za włamanie się do domu przypadkowej osoby. Za kratki pójdzie, jeśli zrobi to jeszcze raz. Mogę pójść do więzienia! Mizzy został niedawno ukarany grzywną za włamanie się do domu przypadkowej osoby. Za kratki pójdzie, jeśli zrobi to jeszcze raz. PA / EAST NEWS
Tiktoker Mizzy stał się słynny w całej Wielkiej Brytanii dzięki niewybrednym prankom, czyli wygłupom, polegającym na atakowaniu przypadkowych osób. Można się słusznie oburzać, ale stoi za tym cały biznes – pisze brytyjski publicysta Jason Okundaye.

Mizzy’ego, niesławnego „Potwora z TikToka”, po raz pierwszy zobaczyłem na filmikach, na których włamał się na teren parku rozrywki Alton Towers i uciekał przed ochroną albo jeździł na rowerze elektrycznym po supermarkecie Sainsbury’s. Wydał mi się irytujący, ale nie poświęciłem tym incydentom szczególnej uwagi. Teraz, kilka miesięcy później, wybryki Bacariego-Bronze’a O’Garro – bo tak naprawdę nazywa się Mizzy – stały się o wiele bardziej mroczne i niepokojące.

14.07.2023 Numer 15.2023
Reklama