Kultura

Kontekst, głupku!

Quentin Tarantino został pisarzem

Numer 17.2023
Quentin Tarantino Quentin Tarantino AP / EAST NEWS
Reżyser Quentin Tarantino odbiera swoją pierwszą nagrodę literacką. I pracuje nad scenariuszem do swojego ostatniego filmu. Nad notatkami czuwa ochroniarz.
Z nagrodą Prix Fitzgerald wręczoną przez właścicielkę hotelu Belles Rives w Antibes, gdzie sto lat temu mieszkał słynny pisarz.AP/EAST NEWS Z nagrodą Prix Fitzgerald wręczoną przez właścicielkę hotelu Belles Rives w Antibes, gdzie sto lat temu mieszkał słynny pisarz.

Czerwcowe popołudnie. Quentin Tarantino wychodzi na mały taras hotelu Belles Rives i siada przy stoliku w pierwszym rzędzie. Stamtąd ma bezpośredni widok na zatokę, nad którą leży Antibes, gdzie połyskujące fale uderzają o ścianę nabrzeża jakieś dziesięć metrów poniżej tarasu. Nikt jeszcze na niego nie zwraca uwagi, to się zmieni w ciągu tego weekendu. Powoli reżyser stanie w centrum wydarzeń w tym małym, ale wspaniałym hotelu.

Zamienia okulary przeciwsłoneczne na okulary do czytania, ustawia fotel w wygodnej pozycji, przeciąga się i patrzy na morze z satysfakcją kogoś, kto myśli: „Nareszcie urlop”.

11.08.2023 Numer 17.2023
Reklama