Migracje

Przybysze, tam jest exit!

Ataki na imigrantów w Anglii

Numer 19.2016
Wyrazy solidarności po morderstwie Arkadiusza Jóźwika w Harlow. Polak w żaden sposób nie sprowokował napastników – mówi policja, która bada sprawę pod kątem nienawiści do imigrantów. Wyrazy solidarności po morderstwie Arkadiusza Jóźwika w Harlow. Polak w żaden sposób nie sprowokował napastników – mówi policja, która bada sprawę pod kątem nienawiści do imigrantów. PA / EAST NEWS
Ostatnie napady na Polaków i innych imigrantów z Europy Środkowej pokazują, jakie demony uwolniła na Wyspach decyzja o opuszczeniu Unii.
Ministrowie Witold Waszczykowski i Mariusz Błaszczak lecą do Londynu. Zaapelowali do władz brytyjskich o przeciwdziałanie ksenofobii i nietolerancji.Paweł Supernak/PAP Ministrowie Witold Waszczykowski i Mariusz Błaszczak lecą do Londynu. Zaapelowali do władz brytyjskich o przeciwdziałanie ksenofobii i nietolerancji.

Rumuńska cerkiew w Bristolu. Ojciec Ioan przechadza się pośród wiernych z kadzidłem, nucąc religijne pieśni. W tygodniu pracuje na budowie, w niedzielę dogląda trzódkę. Wśród nich jest Orvida, informatyk, który przyjechał na trzy miesiące, a jest już sześć lat. W ojczyźnie był chirurgiem dziecięcym. Mówi, że choć nie głosował w referendum, jest eurosceptycznym zwolennikiem pozostania Wielkiej Brytanii w Unii. Horacy, były menadżer rumuńskiego banku, w Anglii znalazł pracę jako opiekun.

16.09.2016 Numer 19.2016
Reklama