Migracje

Fatalne zauroczenie

Australia przeciw emigracji

Numer „Świat i ludzie 2018”
Obrońcy praw człowieka protestują przeciw cofnięciu zasiłków dla grupy stu uchodźców, którzy wymagają leczenia w Australii (Sydney, sierpień 2017 r.). Obrońcy praw człowieka protestują przeciw cofnięciu zasiłków dla grupy stu uchodźców, którzy wymagają leczenia w Australii (Sydney, sierpień 2017 r.). AFP / EAST NEWS
Fiasko polityki migracyjnej sprawiło, że unijne elity, naciskane przez skrajne ugrupowania, zazdrośnie patrzą na niepoprawną politycznie strategię Australii.
Odsyłając uchodźców do domu, Australia przedstawia to jako ich dobrowolną decyzję, ale jest to dalekie od prawdy.Cagle Cartoons Odsyłając uchodźców do domu, Australia przedstawia to jako ich dobrowolną decyzję, ale jest to dalekie od prawdy.

W październiku 2015 roku Tony Abbott – odwołany sześć tygodni wcześniej z urzędu premiera Australii – przybył do Londynu, by wygłosić odczyt o Margaret Thatcher. Zaraz po peanie na cześć żelaznej damy przystąpił do żarliwej obrony kontrowersyjnej polityki imigracyjnej przyjętej przez Australię. Dowodził, że bezwzględne kroki podejmowane przez jego rząd – odsyłanie łodzi z uchodźcami czy odmowa azylu – pozwoliły zahamować falę niepożądanych przybyszów.

Pouczył słuchaczy, że miłowanie bliźniego swego wiąże się z poważnymi zagrożeniami i że pod wpływem tego szlachetnego odruchu znaczna część Europy popełnia katastrofalny błąd.

27.12.2017 Numer „Świat i ludzie 2018”
Reklama