Migracje

Wschód zaszedł za daleko

Jak jest przyszłość państw europy środkowej w Unii Europejskiej

Numer 01.2018
Czeski film? Nie, czeski Japończyk. Tomio Okamura stanął w jednym szeregu z Marine Le Pen i Geertem Wildersem. Europejska międzynarodówka nacjonalistów. Czeski film? Nie, czeski Japończyk. Tomio Okamura stanął w jednym szeregu z Marine Le Pen i Geertem Wildersem. Europejska międzynarodówka nacjonalistów. AP / EAST NEWS
Nikt nie był bardziej zapalonym zwolennikiem UE niż Polacy, Czesi i Węgrzy. A mimo to dziś wielu z nich głosuje na antyunijnych populistów. Co poszło nie tak?

Praga w świątecznym wystroju: drzewa, stoiska, błyszczące dekoracje. Właściwie wszystko jest tak jak zawsze, z jedną tylko różnicą. Władze miejskie ustawiły betonowe słupki przegradzające drogi wjazdowe na Rynek Starego Miasta. – Winę za to ponosicie wy, Niemcy. Gdyby Angela Merkel nie zaprosiła milionów nielegalnych muzułmańskich imigrantów, żylibyśmy sobie bezpiecznie. Myśmy ich nie chcieli i nie przyzwyczaimy się do terroru – mówi Tomio Okamura. Siedzi w piwniczce lokalu, w którym podają knedle i unosi się zapach piwa.

08.01.2018 Numer 01.2018
Reklama