Migracje

Nie przebijesz

Mur w Monachium oddziela od uchodźców

Numer 01.2018
Przeciwnicy ogrodzenia malują graffiti (np. „Mury tworzą obcych”). Miasto nie usuwa ani napisów, ani muru. Ośrodek dla uchodźców zostanie otwarty. Przeciwnicy ogrodzenia malują graffiti (np. „Mury tworzą obcych”). Miasto nie usuwa ani napisów, ani muru. Ośrodek dla uchodźców zostanie otwarty. AFP / East News
Rok temu w Monachium powstał mur. – To ekran akustyczny – mówili jedni. – To rasizm – oponowali drudzy. Teraz przyjadą uchodźcy. Oto dramat w zbyt wielu aktach.
Zwolennicy podkreślają, że przeszkadza im tylko budowa boiska. Azylanci mogą tu mieszkać, byle byli cisi i nieliczni.AFP/East News Zwolennicy podkreślają, że przeszkadza im tylko budowa boiska. Azylanci mogą tu mieszkać, byle byli cisi i nieliczni.

Guido Bucholtz skręca swym fordem na żwirową alejkę, hamuje, przekręca kluczyk w stacyjce. Kilka metrów dalej stoją cztery pojemniki na śmieci, trzy na niesegregowane odpadki, czwarty na papier. Każdy pomieści 1100 litrów. Bucholtz jeszcze nie odpiął pasów, wygląda przez okno po stronie pasażera, kręci głową. – Nie mają jeszcze podjazdu, ale ważne, żeby pojemniki już stały. To takie niemieckie! – mówi. Teraz wysiada i przygląda się posesji. Może coś się zmieniło, odkąd był tu ostatni raz?

08.01.2018 Numer 01.2018
Reklama