Migracje

Wolontariat wysokiego ryzyka

Ochotnicy na celowniku

Numer 11.2019
ERCI, organizacja non profit, nadal ratuje z morza uchodźców. Greckie władze traktują aktywistów jak przestępców. ERCI, organizacja non profit, nadal ratuje z morza uchodźców. Greckie władze traktują aktywistów jak przestępców. NurPhoto / EAST NEWS
Młody ratownik z Niemiec pomagał uchodźcom na plażach wyspy Lesbos, za co trafił do aresztu. Matka, która ruszyła jego śladem, zwątpiła w europejską politykę migracyjną.
Wolontariusze Sean Bindner i Sarah Mardini zostali zwolnieni za kaucją. Czekają na proces.AFP/EAST NEWS Wolontariusze Sean Bindner i Sarah Mardini zostali zwolnieni za kaucją. Czekają na proces.

Komórka dzwoni początkowo cicho. Potem coraz głośniejszy dzwonek przebija się przez szum kuchennych mikserów. Fanny Binder odwraca się w stronę kurtki, która wisi za jej plecami na ścianie. Krople czerwonego barszczu ściekają z kucharskiej chochli na kamienną posadzkę greckiego sklepu z ekologiczną żywnością, w którym kobieta prowadzi swój pierwszy kurs kuchni wegańskiej. Aparat przestaje dzwonić. – O cholera – Fanny cicho mamrocze.

Uczestnicy kursu kulinarnego, siedzący na krzesłach wokół drewnianego stołu, niczego nie zauważyli.

24.05.2019 Numer 11.2019
Reklama