Migracje

Gorąca katastrofa

Globalne ocieplenie, klimat nie z tej ziemi

Numer 13.2019
Upały, które teraz już w maju nawiedziły północną półkulę, dręczyły najpierw spiekotą półkulę południową. Upały, które teraz już w maju nawiedziły północną półkulę, dręczyły najpierw spiekotą półkulę południową. Times of India/AFP / EAST NEWS
Musimy natychmiast przyznać, że obecne upały to nie przypadek, ale efekt błyskawicznego wzrostu temperatur na Ziemi. I zacząć działać.
W wielu miejscach na Ziemi padały rekordy gorąca, przedłużały się mordercze fale upałów.Hindustan Times/Getty Images W wielu miejscach na Ziemi padały rekordy gorąca, przedłużały się mordercze fale upałów.

Siedzisz w samolocie, w połowie drogi przez Atlantyk. Nagle stewardesa zapowiada przez głośnik komunikat kapitana. Ku zaskoczeniu pasażerów zaraz potem kapitan sam pojawia się w przejściu między rzędami foteli. Spogląda w skupieniu na pasażerów i tłumaczy, że zbiornik z paliwem jest nieszczelny, paliwo wycieka. Nie wiadomo, czy starczy go, by dolecieć do Nowego Jorku. Dlatego zamierza zwrócić się o zgodę na lądowanie awaryjne na Grenlandii. Dodaje, że tego samego zdania jest też drugi pilot.

W samolocie rozlega się szmer.

19.06.2019 Numer 13.2019
Reklama