Migracje

Rosyjska ruletka

Interwencja w Syrii

Numer 22.2019
Protureckie oddziały opozycjonistów syryjskich wyparły Kurdów z Ras al-Ajn (14 października br.). Protureckie oddziały opozycjonistów syryjskich wyparły Kurdów z Ras al-Ajn (14 października br.). AFP / EAST NEWS
Zdradzeni przez Trumpa Kurdowie szukają pomocy w Damaszku i u Rosjan. Wyjście Amerykanów to triumf Asada czy Erdoğana? – pyta obecny na miejscu reporter „Guardiana”.
Zginęła na darmo? Siostra poległej kurdyjskiej bojowniczki protestuje w Bejrucie przeciwko tureckiej interwencji.AFP/EAST NEWS Zginęła na darmo? Siostra poległej kurdyjskiej bojowniczki protestuje w Bejrucie przeciwko tureckiej interwencji.

Nagła cisza zapowiedziała chwilę, która zmieniła Bliski Wschód. Tuż przed siódmą wieczorem w całej północno-wschodniej Syrii na pół godziny zniknął internet. Potem wśród miejscowych Kurdów rozeszła się wiadomość, że syryjskie panowanie wraca do dwóch miast – Manbidżu i Kobane. W Al-Kamiszli, stolicy regionu, ulice szybko opustoszały. Zapanował dziwny spokój, jakby ktoś wyssał całe powietrze. Przedstawiciele kurdyjskich władz gdzieś poznikali. Niektórzy mieszkańcy wiedzieli już doskonale, co to oznacza: władza przechodzi właśnie z rąk do rąk.

25.10.2019 Numer 22.2019
Reklama