Migracje

Nieświeża konserwa

W Iranie nasila się ubóstwo

Numer 23.2021
Wielki bazar w Teheranie. Siła nabywcza Irańczyków znacznie spadła. Wielki bazar w Teheranie. Siła nabywcza Irańczyków znacznie spadła. Polaris / EAST NEWS
Odkąd prezydentem Iranu został Ebrahim Raisi, religijni konserwatyści mają pełnię władzy. Kasy państwa są puste, ale na aparat represji pieniędzy nie zabraknie.
Wróg Zachodu. Młodzież się obawia, że prezydent Raisi zabroni słuchania zagranicznej muzyki w kawiarniach oraz noszenia tatuaży.AFP/EAST NEWS Wróg Zachodu. Młodzież się obawia, że prezydent Raisi zabroni słuchania zagranicznej muzyki w kawiarniach oraz noszenia tatuaży.

Amir niedawno ukończył studia informatyczne na uniwersytecie w Teheranie. Stojąc przed bramą uczelni, opowiada dziennikarce „New York Timesa” Vivian Yee, że nie wyobraża sobie dalszego życia w Iranie. Kiedyś chciał się zająć marketingiem cyfrowym, ale powstrzymały go przed tym obawy, że rząd ograniczy dostęp do Instagrama – tak jak do innych aplikacji. Potem nosił się z zamiarem stworzenia start-upu, ale amerykańskie sankcje i galopująca inflacja wybiły mu z głowy takie pomysły.

05.11.2021 Numer 23.2021
Reklama