Migracje

Europa potrzebuje płotu

Polityka migracyjna UE

Numer 25.2021
Przejście graniczne Bruzgi-Kuźnica Białostocka zostało zamknięte po próbie zbiorowego wtargnięcia migrantów do Polski. Przejście graniczne Bruzgi-Kuźnica Białostocka zostało zamknięte po próbie zbiorowego wtargnięcia migrantów do Polski. Sputnik / EAST NEWS
W polityce istnieją problemy, dla których nie ma dobrych rozwiązań, tylko mniej złe. Sytuacja na granicy Polski i Białorusi jest tego przykładem.
Płoty są w porządku tylko wtedy, gdy są w nich bramy. Ludziom w potrzebie trzeba otworzyć drogi, którymi będą mogli się legalnie dostać do Europy.caglecartoons.com Płoty są w porządku tylko wtedy, gdy są w nich bramy. Ludziom w potrzebie trzeba otworzyć drogi, którymi będą mogli się legalnie dostać do Europy.

Białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka od tygodni już przerzuca uchodźców – zwłaszcza z Bliskiego Wschodu – na granice Polski, Litwy i Łotwy, aby zdestabilizować Unię Europejską. Ludzie trwają na mrozie i bez wystarczającego zaopatrzenia, są ofiary śmiertelne. Taktyka Łukaszenki przynosi owoce. Europejczycy znów okazują się beznadziejnie skłóceni. Łączy ich tylko jedno. Nie chcą się włączyć do gry dyktatora.

– Dopóki UE nie będzie mieć wspólnych zasad w polityce migracyjnej, jej przeciwnicy, tacy jak Łukaszenka, będą to wykorzystywać – mówi przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

03.12.2021 Numer 25.2021
Reklama