Podróże

Chmura w Wietrznym Mieście

Chicago, Wietrzne Miasto. Niedoceniana metropolia

Numer 23.2021
Chicago to także rzeka i system kanałów, gdzie naturalny bieg wody został odwrócony przez człowieka. Chicago to także rzeka i system kanałów, gdzie naturalny bieg wody został odwrócony przez człowieka. Shutterstock
Stany Zjednoczone znów dostępne dla turystów! My zapraszamy do Chicago, najlepszego na świecie, tętniącego życiem muzeum architektury współczesnej.
Największą atrakcją tarasu widokowego na Willis Tower jest bez wątpienia przezroczysta podłoga.Shutterstock Największą atrakcją tarasu widokowego na Willis Tower jest bez wątpienia przezroczysta podłoga.

Coś dla siebie znajdą tu jednak nie tylko miłośnicy architektury, bo Chicago – choć pozostające w cieniu słynnych metropolii wschodniego i zachodniego wybrzeża – to jedno z najciekawszych i najbardziej niedocenianych amerykańskich miast.

Zwiedzanie zaczynamy od Magnificent Mile, czyli najbardziej reprezentacyjnej ulicy, przypominającej nowojorską Piątą Aleję. Błyszcząca wieża Trumpa, siedziba redakcji „Chicago Tribune”, gigantyczna statua Abrahama Lincolna, statki płynące rzeką Chicago.

05.11.2021 Numer 23.2021
Reklama