Podróże

Mozaiki i flamingi po włosku

Wypad do Italii

Numer 19.2022
Emilia-Romania to jeden z najbogatszych regionów w Europie. Zejdźmy z ubitego szlaku i udajmy się na północ w kierunku Wenecji (na zdjęciu Chioggia na południe od weneckiej laguny). Emilia-Romania to jeden z najbogatszych regionów w Europie. Zejdźmy z ubitego szlaku i udajmy się na północ w kierunku Wenecji (na zdjęciu Chioggia na południe od weneckiej laguny). Shutterstock
Emilia-Romania nie należy do najbardziej znanych włoskich regionów, ale znajdziecie tu wszystko, czego potrzeba do udanego urlopu. Obłędne zabytki, piękne plaże i smakowitą kuchnię. Czego chcieć więcej?
Shutterstock

Wrzesień to znakomita pora na wypad do Włoch. Z plaż oraz historycznych centrów miast wraz z końcem wakacji znikają tłumy turystów. Wciąż jednak jest bardzo ciepło, a dzień jest długi. Co więcej, ceny noclegów idą mocno w dół.

Emilia-Romania leży w północnej części Włoch, więc na upartego wyruszając rano samochodem z Polski, na wieczór da się dojechać, można też taką podróż komfortowo rozłożyć na dwa dni. My jednak wybraliśmy opcję jeszcze wygodniejszą, czyli przelot samolotem. Z Polski do Bolonii latają samoloty tanich linii, a bilet można kupić już za ok.

09.09.2022 Numer 19.2022
Reklama