Podróże

Kraina tysiąca kolorów

Zimowanie w Afryce

Numer 24.2022
Rajski zakątek na wyspie w okolicach miasta Tofo jakich wiele w południowej części Mozambiku. Rajski zakątek na wyspie w okolicach miasta Tofo jakich wiele w południowej części Mozambiku. Shutterstock
Położony na południowo-wschodnim wybrzeżu Afryki Mozambik kusi cudownymi plażami i bajeczną rafą koralową. Warto też poznać burzliwą historię kraju.
Shutterstock

Mozambik ma długą linię brzegową, usianą rajskimi plażami z delikatnym, złocistym piaskiem. To genialne miejsce zarówno na leniwy, jak i aktywny wypoczynek. Raj odnajdą tu zwolennicy nurkowania wśród tysięcy kolorowych ryb na jednej z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Warto jednak opuścić na jakiś czas plaże, by doświadczyć kolonialnej atmosfery starego miasta w stolicy kraju, Maputo, czy odwiedzić starożytne Inhambane, gdzie już w XI wieku przybywali muzułmańscy i perscy kupcy, a w XVI wieku gościł słynny podróżnik Vasco da Gama.

Surfing z delfinami

Odwiedzając Mozambik, przylecimy do stolicy Maputo, ale zwiedzanie kraju warto zacząć od południa. Wyruszamy więc do Ponta do Ouro, położonego nad jedną z najpiękniejszych zatok na wybrzeżu kraju. Podróż rozpoczniemy od przejazdu 700-metrowym, najdłuższym mostem wiszącym w Afryce, skąd rozciąga się fantastyczny widok na miasto i okolicę.

18.11.2022 Numer 24.2022
Reklama