Rosja

Rasputin Putina

Mózg rosyjskiego nacjonalizmu

Numer 07.2015
Przekonywał, że zajęcie Donbasu przyjdzie równie łatwo co aneksja Krymu. Wyszło inaczej. Przekonywał, że zajęcie Donbasu przyjdzie równie łatwo co aneksja Krymu. Wyszło inaczej. Heikki Saukkomaa/Lehtikuva / EAST NEWS
Niech perwersyjna, dekadencka Europa odczepi się od Świętej Rusi! – woła rosyjski filozof Aleksandr Dugin, zwany ideologiem Putina.
Ostatnie chwile w Partii Norodowo-bolszewickiej. W 1998 r. rozstał się z Limonowem i zaczął doradzać władzy.Russian Look/Forum Ostatnie chwile w Partii Norodowo-bolszewickiej. W 1998 r. rozstał się z Limonowem i zaczął doradzać władzy.

Nowy, ale niepozorny biurowiec w zachodniej części Moskwy. Żadna tabliczka nie informuje, że na czwartym piętrze ma tu siedzibę Ruch Eurazjatycki. W skromnym gabinecie urzęduje mężczyzna z bujną brodą. To 53-letni profesor Aleksandr Dugin. Dziekan Wydziału Socjologicznego moskiewskiego Uniwersytetu im. Łomonosowa usunął go ze stanowiska kierownika katedry. Ponoć zebrano 10 tys. podpisów pod petycją z żądaniem usunięcia Dugina za to, że zbyt mocno miesza naukę z bieżącą polityką.

03.04.2015 Numer 07.2015
Reklama