Rosja

Kod Durowa

Paweł Durow. Rosyjski Zuckenberg

Numer 18.2018
Paweł Durow odmówił współpracy z FSB. Musiał opuścić kraj, ale w kręgach opozycyjnych jest tu nadal postacią kultową. Na zdjęciu – demonstracja 1 maja br. w Petersburgu. Paweł Durow odmówił współpracy z FSB. Musiał opuścić kraj, ale w kręgach opozycyjnych jest tu nadal postacią kultową. Na zdjęciu – demonstracja 1 maja br. w Petersburgu. Tass / Forum
Jak same nazwy wskazują, twórca portalu VKontakte i komunikatora Telegram to człowiek wybitnie niekontaktowy i niekomunikatywny.

Paweł Durow unika rozgłosu, niechętnie rozmawia z prasą i nigdy nie pozostaje długo w tym samym miejscu. Przekonał się o tym francuski dziennikarz Guillaume Grallet, który próbował „złapać” go w różnych miejscach świata, od Helsinek po Dubaj. „Rosyjski Zuckerberg” zawsze jednak wyprzedzał go o kilka kroków i wkrótce znikał z radarów. Z drugiej strony wyobraźnia podpowiada nam właśnie taki obraz twórcy Telegramu. Komunikatora, który ma gwarantować użytkownikom całkowitą prywatność oraz pełne bezpieczeństwo danych – i dlatego jest blokowany w Rosji, Chinach czy w Iranie.

31.08.2018 Numer 18.2018
Reklama