Rosja

Raz ona? Raz on? Won!

Powód do Dumy?

Numer 21.2020
Pod względem wyglądu osoby te nie różnią się od mężczyzn czy kobiet. Nawet podczas badań lekarz nie zawsze może się zorientować, że ma do czynienia z osobą interpłciową. Pod względem wyglądu osoby te nie różnią się od mężczyzn czy kobiet. Nawet podczas badań lekarz nie zawsze może się zorientować, że ma do czynienia z osobą interpłciową. Shutterstock
Płeć jak ojczyzna. Każdy ma tylko jedną – orzekli rosyjscy deputowani.
W przypadku interpłciowości interwencja chirurgiczna nic nie daje, pogłębia tylko problemy.Shutterstock W przypadku interpłciowości interwencja chirurgiczna nic nie daje, pogłębia tylko problemy.

Obrońcy „rodzinnych wartości” nie biorą pod uwagę, że w Rosji mieszka wiele osób interpłciowych, czyli takich, u których z powodu specyficznego przebiegu rozwoju organizmu ciało formuje się odmiennie. Mogą wyglądać jak kobiety, a być mężczyznami (lub na odwrót), albo nie być ani kobietami, ani mężczyznami.

I nie ma to nic wspólnego ze świadomą zmianą orientacji seksualnej czy zmianą płci – te przemiany w organizmie zachodzą samoistnie, najczęściej w okresie dojrzewania.

08.10.2020 Numer 21.2020
Reklama