Rosja

KGB bierze odwet

Grupa trzymająca Putina

Numer 21.2020
Borys Jelcyn wierzył, że jego następca będzie kontynuować reformy. Na zdjęciu: gratulacje po wyborach prezydenckich w 2000 r. Borys Jelcyn wierzył, że jego następca będzie kontynuować reformy. Na zdjęciu: gratulacje po wyborach prezydenckich w 2000 r. Sipa / EAST NEWS
Czy Putin został prezydentem przez przypadek? Czym się zajmował w Dreźnie w rezydenturze KGB? Odpowiedzi na te pytania poszukuje brytyjska dziennikarka Catherine Belton.
„Nie ulega wątpliwości, że Putin to przedstawiciel sił wywodzących się z KGB, które chciały odzyskać władzę”.Cagle Cartoons „Nie ulega wątpliwości, że Putin to przedstawiciel sił wywodzących się z KGB, które chciały odzyskać władzę”.

Pracowała w Rosji przez 20 lat jako korespondentka kilku czołowych zachodnich gazet, m.in. dziennika „Financial Times”. Jej książka „Putin’s People” (Ludzie Putina) zasługuje na miano małej encyklopedii putinowskiej Rosji. Autorka stawia w niej tezę, że pod rządami Władimira Putina KGB odzyskało kontrolę nad ustrojem polityczno-gospodarczym Rosji i zniszczyło w zarodku liberalny mechanizm władzy.

W swojej książce sięga pani do początków Władimira Putina na scenie politycznej.

08.10.2020 Numer 21.2020
Reklama