Rosja

Kreml strzela sobie w stopę

Co zostało po Nawalnym?

Numer 19.2021
Władze błyskawicznie rozbiły struktury, które Nawalny zbudował przez dziesięć lat. Władze błyskawicznie rozbiły struktury, które Nawalny zbudował przez dziesięć lat. AP / East News
O tym, dlaczego Kreml widzi w Nawalnym „egzystencjalne zagrożenie” – mówi współautor pierwszego poważnego anglojęzycznego opracowania naukowego na temat opozycjonisty, politolog Ben Noble z King’s College w Londonie.
„Bohater nowych czasów” – głosił mural w Petersburgu, który pojawił się przy okazji kolejnego procesu opozycjonisty w kwietniu b.r.AFP/East News „Bohater nowych czasów” – głosił mural w Petersburgu, który pojawił się przy okazji kolejnego procesu opozycjonisty w kwietniu b.r.

Co skłoniło was do napisania książki?
Ben Noble: Przede wszystkim to, że jeszcze nikt takiej książki nie napisał. O Aleksieju Nawalnym ukazało się mnóstwo artykułów w prasie całego świata, szczególnie po tym, jak w zeszłym roku próbowano go otruć i gdy powrócił do Rosji w styczniu br. Na Zachodzie nikt nie mógł zrozumieć, po kiego licha wracał, gdy ryzyko uwięzienia było tak wielkie. Wielu zainteresowanych tym czytelników pytało, czy jest książka o Aleksieju opozycjoniście, którą warto przeczytać.

09.09.2021 Numer 19.2021
Reklama