Rosja

Daleki brzeg

Wolni ludzie Północy

Numer 21.2021
Morze Białe jest latem bardzo łagodne, zima natomiast odsłania czasem mordercze oblicze. Morze Białe jest latem bardzo łagodne, zima natomiast odsłania czasem mordercze oblicze. TASS / Forum
Bezmiar ołowianych wód, kamieniste plaże i latarnia morska. Tego wystarczy do pełni szczęścia. Tak w każdym razie twierdzą mieszkańcy wybrzeża Morza Białego.
Wieś Kaszkarancy w południowej części obwodu murmańskiego ma 88 mieszkańców. To potomkowie średniowiecznych osadników z Nowogrodu.Sputnik/EAST NEWS Wieś Kaszkarancy w południowej części obwodu murmańskiego ma 88 mieszkańców. To potomkowie średniowiecznych osadników z Nowogrodu.

Hula wiatr po pustej ulicy. W wiosce Kaszkarancy zagubionej wśród lasów na wybrzeżu Morza Białego w starych drewnianych chałupkach mieszka 88 osób. Miejscowi mają do dyspozycji bibliotekę, cerkiewkę i nowiutki placyk zabaw dla dzieci. I bezkresne morze – pisze w reportażu w „Nowej Gazecie” Tatiana Bricka.

Wolni mieszkańcy Nowogrodu zaczęli się nad Morzem Białym osiedlać we wczesnym średniowieczu, w XVI wieku napłynęła stamtąd duża fala uciekinierów przed prześladowaniami Iwana Groźnego.

08.10.2021 Numer 21.2021
Reklama