Rosja

Wejdą? Nie wejdą?

Dyplomatyczna szarża Rosji

Numer 04.2022
Putin chce pokazać, że Rosji nie uda się trwale izolować na scenie międzynarodowej, że zawsze będzie ona poważnym graczem na globalnej arenie. Putin chce pokazać, że Rosji nie uda się trwale izolować na scenie międzynarodowej, że zawsze będzie ona poważnym graczem na globalnej arenie. caglecartoons.com
Ostra szarża dyplomatyczna Rosji wymierzona w Zachód – z Ukrainą w tle.
Atmosfera zrobiła się gorąca. Jeżeli teraz Rosja wycofa się z gróźb uderzenia militarnego, będzie to oznaczać jej porażkę.caglecartoons.com Atmosfera zrobiła się gorąca. Jeżeli teraz Rosja wycofa się z gróźb uderzenia militarnego, będzie to oznaczać jej porażkę.

Rosja na początku zimy zaczęła ściągać nad granicę z Ukrainą wojska. Kijów wezwał na pomoc zachodnich partnerów. W połowie grudnia ub.r. Władimir Putin przedstawił Zachodowi ultimatum, zawierające żądania nieprzyjmowania Ukrainy i innych państw poradzieckich do NATO, wycofania z terytorium nowych państw członkowskich Sojuszu zamontowanej tam po 1997 r. infrastruktury wojskowej oraz nierozmieszczania w pobliżu granic Rosji rakiet zagrażających jej bezpieczeństwu.

Ostrej szarży dyplomatycznej towarzyszyło podgrzewanie nastrojów wojennych.

10.02.2022 Numer 04.2022
Reklama