Rosja

A więc... Donbas!

Agresja Putina

Numer 05.2022
To nie tylko manewry. Pod pretekstem wspólnych ćwiczeń wojskowych z Białorusią. Rosja szykuje uderzenie na Ukrainę od północy. To nie tylko manewry. Pod pretekstem wspólnych ćwiczeń wojskowych z Białorusią. Rosja szykuje uderzenie na Ukrainę od północy. AP / EAST NEWS
Nikt nie wie, czy i gdzie zatrzyma się Rosja po uznaniu marionetkowych separatystycznych reżimów na wschodzie Ukrainy.
Pod ostrzałem. Wieś Krymśke niedaleko Ługańska, po ukraińskiej stronie linii rozgraniczenia. Mnożą się zbrojne prowokacje.AP/EAST NEWS Pod ostrzałem. Wieś Krymśke niedaleko Ługańska, po ukraińskiej stronie linii rozgraniczenia. Mnożą się zbrojne prowokacje.

Dwudziestego pierwszego lutego br. prezydent Rosji Władimir Putin wystąpił z orędziem, w którym zapowiedział uznanie niepodległości tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Zaraz potem podpisał z marionetkowymi „władcami” tych separatystycznych tworów międzypaństwowe układy o przyjaźni oraz porozumienie o pomocy wojskowej. Rosja zobowiązała się do udzielenia im zbrojnego wsparcia. W nocy z 21 na 22 lutego rosyjskie kolumny wojskowe weszły na terytorium Donbasu.

25.02.2022 Numer 05.2022
Reklama