Rosja

Co powstrzyma Putina?

Po co Putinowi ta wojna?

Numer 06.2022
Kijów, październik ub.r. Obchody 80 rocznicy masakry Żydów w Babim Jarze. Drugi z prawej mer stolicy Wołodymyr Kłyczko, obok Jonathan Littell. Kijów, październik ub.r. Obchody 80 rocznicy masakry Żydów w Babim Jarze. Drugi z prawej mer stolicy Wołodymyr Kłyczko, obok Jonathan Littell. Zuma / Forum
Miejmy nadzieję, że tym razem wojna przyczyni się do jego upadku – pisze Jonathan Littell.
Bangi, stolica Republiki Środkowoafrykańskiej. Mieszkańcy popierają ekspansję Rosji na Czarnym Lądzie jako przeciwwagę dla francuskiej dominacji.AFP/EAST NEWS Bangi, stolica Republiki Środkowoafrykańskiej. Mieszkańcy popierają ekspansję Rosji na Czarnym Lądzie jako przeciwwagę dla francuskiej dominacji.

Amerykański pisarz Jonathan Littell od lat zgłębia zakamarki rosyjskiej historii, spędził dużo czasu w Rosji, pracował w ramach misji humanitarnej w Czeczenii. W pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę napisał esej, w którym zastanawia się, po co Putinowi ta wojna i dlaczego nikt go nie powstrzymał przed jej rozpętaniem. Artykuł ukazał się jednocześnie w trzech gazetach – „Ukrainśkiej Prawdzie”, „Le Monde” i „The Guardian” – oraz na rosyjskojęzycznym portalu Meduza.

11.03.2022 Numer 06.2022
Reklama