Rosja

Wielka strategia małego stratega

Inwazja Rosji na Ukrainę

Numer 07.2022
Putin nie może sobie pozwolić na przegranie tej wojny. Na jedną kartę postawił osobiste bezpieczeństwo i przyszłość swojego reżimu. Putin nie może sobie pozwolić na przegranie tej wojny. Na jedną kartę postawił osobiste bezpieczeństwo i przyszłość swojego reżimu. caglecartoons.com
Blitzkrieg w Ukrainie się nie powiódł. Rosja przystępuje do wojny na wyniszczenie.
Nawet zawarcie porozumienia pokojowego między Ukrainą a Rosją nie może zagwarantować pokoju w Europie, a słaba Rosja wzmocni wpływy Chin.caglecartoons.com Nawet zawarcie porozumienia pokojowego między Ukrainą a Rosją nie może zagwarantować pokoju w Europie, a słaba Rosja wzmocni wpływy Chin.

W pierwszym miesiącu inwazji na Ukrainę Rosja nie osiągnęła zakładanych celów: Kijów się nie poddał, władze Ukrainy nie zdezerterowały, co więcej – dają przykład heroizmu w obliczu przeważających sił wroga, ukraińska delegacja na rozmowy pokojowe nie przyjęła warunków strony rosyjskiej, żądającej kapitulacji i ugięcia się pod naciskiem Moskwy w najważniejszych kwestiach politycznych.

Rosja przeszła do działań obliczonych na wyniszczenie Ukrainy, złamania jej ducha bojowego poprzez stosowanie przemocy wobec ludności cywilnej.

25.03.2022 Numer 07.2022
Reklama