Rosja

Za wolność? Czyją?

Wzorowi poborowi. Mięso armatnie z Dagestanu

Numer 10.2022
Bohater Federacji Rosyjskiej Nurmagomed Gadżimagomedow wysadził się w powietrze wraz z otaczającymi go żołnierzami ukraińskimi, o czym przypominają bilbordy w całym Dagestanie. Bohater Federacji Rosyjskiej Nurmagomed Gadżimagomedow wysadził się w powietrze wraz z otaczającymi go żołnierzami ukraińskimi, o czym przypominają bilbordy w całym Dagestanie. Youtube
Najwięcej poległych po stronie rosyjskiej w wojnie w Ukrainie przypada na autonomiczną Republikę Dagestanu. Dlaczego górale z Kaukazu chcą ginąć pod Kijowem?
Jak wszystkie dzieci w Rosji także maluchy z Machaczkały dostaną w szkołach lekcję „prawdziwego” patriotyzmu.TASS/Forum Jak wszystkie dzieci w Rosji także maluchy z Machaczkały dostaną w szkołach lekcję „prawdziwego” patriotyzmu.

W Dagestanie kontraktowa służba w wojsku zawsze była sposobem na lepsze życie. Stopa bezrobocia w republice osiąga 15 proc. (średnia dla Rosji to 4 proc.), a przeciętny żołd w 2021 r. wynosił równowartość 400 dolarów. Co roku pobór przyciąga tłumy chętnych.Gdy w całej Rosji młodzi ludzie próbują za łapówkę uniknąć powołania, Dagestańczycy dopłacają, żeby się dostać do armii. W marcu br. komisje wojskowe zachęcały ochotników do podpisania kontraktu, proponując szeregowym aż sześciokrotność średniej pensji, a podoficerom – nawet siedmiokrotność.

06.05.2022 Numer 10.2022
Reklama