Rosja

Stać z boku już się nie da

Dmitrij Głuchowski. Jak Putin urobił Rosjan

Numer 11.2022
Dmitrij Głuchowski (Dmitry Glukhovsky, ur. w 1979 r.), rosyjski pisarz, dziennikarz, scenarzysta, prezenter telewizyjny. Dmitrij Głuchowski (Dmitry Glukhovsky, ur. w 1979 r.), rosyjski pisarz, dziennikarz, scenarzysta, prezenter telewizyjny. Forum
Podczas gdy władze Rosji wymuszają na obywatelach akcje poparcia dla „operacji specjalnej”, pisarz Dmitrij Głuchowski wystąpił z publicznym potępieniem agresji na Ukrainę.
Bucza była wstrząsem poruszającym fundamenty rosyjskiej świadomości, chociaż Putin mówił, że to fejk (zdjęcie z 6 kwietnia br.).AP/EAST NEWS Bucza była wstrząsem poruszającym fundamenty rosyjskiej świadomości, chociaż Putin mówił, że to fejk (zdjęcie z 6 kwietnia br.).

Zaraz po rozpoczęciu wojny powiedział pan, że zastanawiał się, czy ma ją publicznie potępić.
Dmitrij Głuchowski: Namysł trwał 30 sekund. Pomyślałem wówczas, że potępiając wojnę, skazuję się na emigrację polityczną. Bo pozbawię się możliwości życia w Rosji dopóty, dopóki żyje Putin. Jestem związany z Rosją, wręcz do niej przywiązany. Przyjaciele, miłości, dzieciństwo. Kultura, język, powietrze. Praca, status, własność. Ciężko mi było myśleć, że wrócę tu, kiedy będę już stary, a może i nigdy nie wrócę.

20.05.2022 Numer 11.2022
Reklama