Rosja

Pastor Durszlak

Żartowniś ukarany

Numer 13.2022
Na zdjęcie do prawa jazdy w rytualnym nakryciu głowy jeszcze mu zezwolono, ale na fotografię do paszportu – już nie. A gdy się okazało, że ma też paszport izraelski, żarty naprawdę się skończyły. Na zdjęcie do prawa jazdy w rytualnym nakryciu głowy jeszcze mu zezwolono, ale na fotografię do paszportu – już nie. A gdy się okazało, że ma też paszport izraelski, żarty naprawdę się skończyły. Archiwum
W Rosji nie ma już miejsca ani na opozycję polityczną, ani na niepożądane organizacje, ani na kpiny z wiary.
„Nie podoba mi się taka Rosja” – deklarował Josilewicz na wolności. „Nawzajem” – odpowiedziała Rosja ustami swoich władz.Siemion Orłow/• „Nie podoba mi się taka Rosja” – deklarował Josilewicz na wolności. „Nawzajem” – odpowiedziała Rosja ustami swoich władz.

Naczelny pastafarianin Rosji, dobry pastor Kościoła Latającego Potwora Spaghetti Michaił Josilewicz, został skazany na pobyt w kolonii karnej za współpracę z niedozwoloną organizacją oraz za groźby pod adresem jednego ze świadków. Michaił Josilewicz jest biznesmenem i aktywistą. Był pionierem internetu regionalnego. We wrześniu 1999 r. założył portal NN.RU, specjalizujący się w publikowaniu lokalnych serwisów informacyjnych. Strona stała się popularnym forum wymiany poglądów, ogłoszeń i dóbr (obecnie należy do holdingu medialnego Hearst Shkulev Media, jednego z rosyjskich potentatów medialnych).

14.06.2022 Numer 13.2022
Reklama