Rosja

Mordy wy moje!

Oligarchowie drżą przed Putinem

Numer 20.2022
Roman Abramowicz (z lewej) przeniósł się do Izraela. Topnieje jego prywatna flota, choć nadal nie wiadomo, z ilu dokładnie jednostek się składa. Roman Abramowicz (z lewej) przeniósł się do Izraela. Topnieje jego prywatna flota, choć nadal nie wiadomo, z ilu dokładnie jednostek się składa. Mega / Forum
Od początku swoich rządów Władimir Putin się odgrażał, że puści oligarchów w skarpetkach. Jednak blady strach padł na nich dopiero po najeździe na Ukrainę.
Były sparingpartner Putina Arkadij Rotenberg dostał udziały w kluczowych firmach i medal… Bohatera Pracy.AFP/EAST NEWS Były sparingpartner Putina Arkadij Rotenberg dostał udziały w kluczowych firmach i medal… Bohatera Pracy.

Jeszcze do niedawna była to kraina złotem płynąca. W tym świecie kupno ogromnego jachtu, willi na Lazurowym Wybrzeżu albo prywatnego odrzutowca nie robiło na nikim wrażenia. A popisywanie się bogactwem należało do dobrego tonu. Céline Lussato, dziennikarka francuskiego tygodnika „L’Obs”, przypomina historię sprzed kilkunastu lat. W drogiej londyńskiej restauracji serwującej sushi złożono duże zamówienie. Rachunek opiewał na 1200 funtów. Kierowca limuzyny odebrał tacki z jedzeniem i zawiózł je na lotnisko w Luton.

23.09.2022 Numer 20.2022
Reklama