Rosja

Od „Z” do „A”

Nuklearne zagrożenie

Numer 22.2022
Jeśli wojna zostanie przegrana, Putin musi się obawiać o swoją władzę. To sprawia, że sytuacja jest tak niebezpieczna. Jeśli wojna zostanie przegrana, Putin musi się obawiać o swoją władzę. To sprawia, że sytuacja jest tak niebezpieczna. caglecartoons.com
Im gorzej dla Rosji przedstawia się sytuacja na froncie w Ukrainie, tym częściej Władimir Putin wspomina o bombach atomowych. Rządy zachodnie rozważają możliwe scenariusze.

Ponieważ „operacja specjalna” Władimira Putina na Ukrainie stała się militarną katastrofą, rosyjski prezydent zarządził mobilizację. Mężczyźni, którzy przed wielu laty odbyli służbę wojskową, muszą iść na front: ojcowie rodzin, chorzy na raka, niedowidzący. Sprawia to wrażenie rozpaczliwego szukania rezerw. 24 lutego prezydent obiecywał szybkie zwycięstwo. Ku zaskoczeniu wielu Rosjan wojna ujawniła jednak przede wszystkim fatalny stan ich armii. Obecnie jest ona w odwrocie na wielu frontach. Gospodarz Kremla sięgnął po ostateczną groźbę. – Jeśli integralność terytorialna naszego kraju będzie zagrożona, oczywiście użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji i naszego narodu – powiedział, ogłaszając mobilizację. – To nie jest blef.

A jednak większość zachodnich polityków i wysokich rangą urzędników uznaje, że to jedynie groźba.

21.10.2022 Numer 22.2022
Reklama