Rosja

Mam dość!

Piekło artystki przed rosyjskim sądem

Numer 26.2022
Uniewinniona! Ale prokuratura zapowiedziała apelację. Uniewinniona! Ale prokuratura zapowiedziała apelację. AP / EAST NEWS
Julia Cwietkowa, ilustratorka internetowych „monologów waginy”, wyjechała z Rosji po trzech latach szarpaniny z wymiarem sprawiedliwości.
Nieliczne demonstracje w jej obronie nie trwały długo i spotkały się z represjami. Dziś mówi, że przyjaciele poznikali.Telegram/• Nieliczne demonstracje w jej obronie nie trwały długo i spotkały się z represjami. Dziś mówi, że przyjaciele poznikali.

Sąd w Chabarowsku podtrzymał wyrok uniewinniający wobec rysowniczki Julii Cwietkowej, którą oskarżono o rozpowszechnianie pornografii w formie rysunków do „monologów waginy” zamieszczonych w internecie. Po trzech latach męczących procedur została uniewinniona. Prokuratura zapowiedziała apelację, żądając ponownego rozpatrzenia sprawy. Julia nie czekając na rozwój wypadków, nazajutrz po ogłoszeniu wyroku wyjechała z Rosji. – Ta sprawa wywróciła moje życie do góry nogami. Nie chcę mieć już więcej do czynienia z Rosją – oświadczyła.

16.12.2022 Numer 26.2022
Reklama