Rosja

Jak mus, to namaz

Czeczenia się modli. Na rozkaz

Numer 02.2023
Jeśli Putin kiedyś odejdzie, Razman Kadyrow straci wszystko. Jeśli Putin kiedyś odejdzie, Razman Kadyrow straci wszystko. AP / EAST NEWS
W czeczeńskich meczetach trwają modły za rosyjską armię walczącą w Ukrainie. Obowiązkowe dla budżetówki, a ostatnio także – dla uczniów i przedszkolaków.
Religia i polityka. Trzeba się modlić do Najwyższego o pomyślność swojego „pierwszego”.AP/EAST NEWS Religia i polityka. Trzeba się modlić do Najwyższego o pomyślność swojego „pierwszego”.

O tym, że w Czeczenii organizowane są zbiorowe modlitwy za uczestników wojny w Ukrainie, wiadomo było już w marcu, na samym początku rosyjskiej agresji – pisze Piotr Siewriuk na stronie internetowej Radia Swoboda. Wcześniej ludzie pracujący w sferze budżetowej zmuszani byli do przychodzenia na mecze ulubionej drużyny piłkarskiej Ramzana Kadyrowa, Achmat Grozny. Jeśli uchylali się od tej przyjemności, mogli stracić pracę.

Teraz pod groźbą zwolnienia zatrudnieni w budżetówce muszą przychodzić na nocne modły do meczetu Serce Czeczenii w Groznym.

13.01.2023 Numer 02.2023
Reklama