Rosja

Grunt to rodzinka

Wiktor Medwedczuk. Ukraiński kolaborant Putina

Numer 02.2023
Władimir Putin uważał go za wzór Ukraińca. Władimir Putin uważał go za wzór Ukraińca. Forum
Wiktor Medwedczuk był przez lata nadzieją Putina na bratniego sojuszu z Ukrainą. Podobno dziś żyje wraz z bliskimi w Rosji. Podobno nie najgorzej.
Zatrzymany podczas próby ucieczki z Ukrainy do Rosji, został wymieniony za obrońców Azowstali. Jego żona Oksana Marczenko zbiegła na Białoruś jeszcze przed inwazją. Obecnie mieszka z córką w Moskwie.AP/EAST NEWS Zatrzymany podczas próby ucieczki z Ukrainy do Rosji, został wymieniony za obrońców Azowstali. Jego żona Oksana Marczenko zbiegła na Białoruś jeszcze przed inwazją. Obecnie mieszka z córką w Moskwie.

Stał na czele prorosyjskiej partii Opozycyjna Platforma – Za Życie, wstawiającej kij w szprychy prozachodniej polityki Kijowa. W roku 2021 został aresztowany pod zarzutem zdrady stanu, zastosowano wobec niego areszt domowy. Gdy zaczęła się rosyjska agresja na Ukrainę w lutym ub.r., Wiktor Medwedczuk uciekł z mieszkania; Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała go jakiś czas potem podczas próby przedostania się przez granicę. Zdjęcia rozczochranego polityka w mundurze i kajdankach obiegły światowe agencje.

13.01.2023 Numer 02.2023
Reklama