Rosja

Wojna na wyczerpanie?

Wojna pozycyjna. Rosja przegrywa. Na razie

Numer 03.2023
Bucza. Groby zabitych mieszkańców. Im więcej wiemy o zbrodniach rosyjskich żołnierzy, tym silniejsze jest na Zachodzie przekonanie, że trzeba wspierać Ukrainę. Bucza. Groby zabitych mieszkańców. Im więcej wiemy o zbrodniach rosyjskich żołnierzy, tym silniejsze jest na Zachodzie przekonanie, że trzeba wspierać Ukrainę. AFP / EAST NEWS
Czy 2023 rok będzie rokiem niekończącego się remisu w wojnie? Czy Rosja ma szanse wygrać przeciągający się konflikt z Ukrainą? Opinie amerykańskich analityków.
Donieck. Centrum handlowe płonie po ukraińskim ataku (jak podały okupacyjne władze 16 stycznia br.). Obecny konflikt coraz bardziej przypomina I wojnę światową, która stała się wojną pozycyjną.AP/EAST NEWS Donieck. Centrum handlowe płonie po ukraińskim ataku (jak podały okupacyjne władze 16 stycznia br.). Obecny konflikt coraz bardziej przypomina I wojnę światową, która stała się wojną pozycyjną.

Wojna w Ukrainie potrwa jeszcze długo, Zachód musi być gotów na to wyzwanie – twierdzą analitycy Ivo Daalder i James Goldgeier. Apelują, by Stany Zjednoczone stworzyły plan długiej pomocy Ukrainie i izolacji Rosji na arenie międzynarodowej. Jak pan ocenia szanse Rosji i Ukrainy?
Michaił Aleksiejew, ekonomista, Uniwersytet stanu Indiana: Rosja posiada wystarczający potencjał, aby prowadzić wojnę przez długi czas, ale nie ma dość sił, aby pokonać Ukrainę, która korzysta z pomocy Zachodu.

27.01.2023 Numer 03.2023
Reklama