Rosja

Wstawać, śpiochy!

Agenci Kremla – ofensywa nielegałów

Numer 04.2023
Kret w NATO. Metoda „na brazylijskiego studenta”. Oficer GRU Michaił Mikuszyn jako José Assis Giammaria wziął w Norwegii udział w szkoleniu na temat wojny hybrydowej. Kret w NATO. Metoda „na brazylijskiego studenta”. Oficer GRU Michaił Mikuszyn jako José Assis Giammaria wziął w Norwegii udział w szkoleniu na temat wojny hybrydowej. AN
Bliźniaczo podobne afery szpiegowskie wykryte w Holandii i Norwegii obrazują nową strategię Kremla. Rosjanie próbują infiltrować Europę z pomocą uśpionych agentów.
Wtyczka w MTK. Viktor Muller Ferreira, czyli agent Siergiej Czerkasow, dostał się na staż w haskim trybunale, gdzie toczy się śledztwo przeciw Rosji.AN Wtyczka w MTK. Viktor Muller Ferreira, czyli agent Siergiej Czerkasow, dostał się na staż w haskim trybunale, gdzie toczy się śledztwo przeciw Rosji.

Pierwsza z tych afer wybuchła w czerwcu, gdy holenderski kontrwywiad AIVD upublicznił czterostronicową notatkę. Dokument napisany po portugalsku i przetłumaczony na angielski przedstawiał zmyślony życiorys brazylijskiego studenta. „Nazywam się Viktor Muller Ferreira. Urodziłem się 4 kwietnia 1989 r. w Niterói w stanie Rio de Janeiro”. Dalej autor wspomina swoją młodość w Brazylii. Opowiada o śmierci ukochanej ciotki. Wyjawia, że nie lubi ryb, bo w dzieciństwie mieszkał koło portu i od małego odstręczał go ich smród.

10.02.2023 Numer 04.2023
Reklama