Rosja

Marsz, marsz, maszerko!

Alisa Woronowa. Z psim zaprzęgiem na wulkan

Numer 11.2023
Psy to prawdziwi sportsmeni. Właścicielka nie może się ich nachwalić. Psy to prawdziwi sportsmeni. Właścicielka nie może się ich nachwalić. Archiwum prywatne
Alisa Woronowa z Kamczatki zdobyła wulkan Ebeko z zaprzęgiem złożonym z czterech psów. Krater powitał ją erupcją i wyrzuceniem w powietrze wysokich słupów popiołu.
Ebko na wyspie Paramaszyr. Najbardziej aktywny wulkan na archipelagu kurylskim. – Wstaliśmy o czwartej rano, a o siódmej już byliśmy na szczycie – opowiada Alisa Woronowa.Archiwum prywatne Ebko na wyspie Paramaszyr. Najbardziej aktywny wulkan na archipelagu kurylskim. – Wstaliśmy o czwartej rano, a o siódmej już byliśmy na szczycie – opowiada Alisa Woronowa.

Dwudziestotrzyletnia Alisa Woronowa od najmłodszych lat uczestniczyła w wyścigach psich zaprzęgów. Przez wiele lat pracowała jako wolontariuszka w bazie hodującej psy pociągowe. Obecnie sama hoduje i trenuje 18 własnych psów. Wulkan Ebeko na wyspie Paramuszyr w Wielkim Łańcuchu Kurylskim, mierzący 1156 metrów wysokości, pokonała z czterema najbardziej posłusznymi psami: Axelem, Dorą, Dallasem i Dipperem. To była pionierska wyprawa. Alisa jako pierwsza dojechała na sam szczyt psim zaprzęgiem – pisze na stronie Radia Swoboda Nina Zacharowa.

19.05.2023 Numer 11.2023
Reklama