Rosja

Wrócą łotry z wojny

Bandyci w armii Putina wracają do cywila

Numer 12.2023
Z Bachmutu nie przyjadą już tacy sami… Nawet jeśli dobrowolnie się wycofają. Z Bachmutu nie przyjadą już tacy sami… Nawet jeśli dobrowolnie się wycofają. AFP / EAST NEWS
Zwerbowani na wojnę i ułaskawieni przez Putina kryminaliści po odsłużeniu pół roku na ukraińskim froncie powrócili do domów i do swoich bandyckich praktyk.
Uroczyste otwarcie biura Grupy Wagnera w Petersburgu w listopadzie 2022 roku.AP/EAST NEWS Uroczyste otwarcie biura Grupy Wagnera w Petersburgu w listopadzie 2022 roku.

Pod koniec kwietnia br. w Kraju Krasnodarskim zaginęli 38-letni Kiriłł (właściciel firmy organizującej imprezy rozrywkowe) i jego 19-letnia asystentka Tatiana. W poszukiwaniach wzięło udział ponad pięciuset wolontariuszy. O zaginięciu trąbiły lokalne i federalne media. Po kilku dniach znaleziono ich ciała, a policja zatrzymała podejrzanych o zabójstwo. Odtworzono przebieg wydarzeń. Oboje wracali z pracy do domu samochodem. Pojazd zepsuł się w odludnym miejscu, na bocznej drodze. Po pewnym czasie podjechało trzech mężczyzn.

02.06.2023 Numer 12.2023
Reklama