Rosja

Pociąg Putina

Dyktator na torach

Numer 16.2023
Oficjalnie firma Circon Service produkuje tabor dla tzw. chief passengers, ale naprawdę liczy się tylko jeden klient… Oficjalnie firma Circon Service produkuje tabor dla tzw. chief passengers, ale naprawdę liczy się tylko jeden klient… Centrum Dossier
Łaźnia turecka, salon piękności i tajny dworzec kolejowy tylko dla niego. Wyciek danych daje wyjątkowy wgląd w zwyczaje podróżnicze rosyjskiego prezydenta.
Wystrój wnętrza wedle zamówienia. Od klasyki po ultranowoczesny High Tech – chwali się spółka w broszurze reklamowej. I oczywiście: „Salonka pojedzie wszędzie tam, dokąd tylko państwo sobie zażyczą”.Centrum Dossier Wystrój wnętrza wedle zamówienia. Od klasyki po ultranowoczesny High Tech – chwali się spółka w broszurze reklamowej. I oczywiście: „Salonka pojedzie wszędzie tam, dokąd tylko państwo sobie zażyczą”.

W Związku Radzieckim ludzie opowiadali dowcip: „Lenin, Stalin, Chruszczow i Breżniew jadą koleją. Pociąg staje. Najpierw Lenin nawołuje robotników do naprawy. Następnie Stalin każe rozstrzelać maszynistę. Chruszczow reformuje radzieckie koleje. W końcu Breżniew zaciąga zasłonę i mówi: »Udawajmy, że ten pociąg wciąż jedzie«”. A co zrobiłby Władimir Putin? Podobno obecny prezydent Rosji przygotowuje właśnie specjalny pociąg na potrzeby Kremla. Można to wywnioskować z lektury tajnych dokumentów, które zdobyło London Dossier Centre, finansowane przez krytyka Kremla Michaiła Chodorkowskiego.

27.07.2023 Numer 16.2023
Reklama