Rosja

Odlot walkirii

Wagnerowcy wyjeżdżają z Rosji

Numer 17.2023
Pobliskie miasto Goriaczij Klucz dba o swoją reputację kurortu i nie chce być kojarzone ze śmiercią. Ale o mundurowych nikt złego słowa nie powie. Pobliskie miasto Goriaczij Klucz dba o swoją reputację kurortu i nie chce być kojarzone ze śmiercią. Ale o mundurowych nikt złego słowa nie powie. Shutterstock
Grupa Wagnera likwiduje swoją główną bazę Molkino w Kraju Krasnodarskim. Miejscowi długo będą tęsknić za takim świetnym pracodawcą.
Stanica Bakinska. Groby najemników na miejscowym cmentarzu.Reuters/Forum Stanica Bakinska. Groby najemników na miejscowym cmentarzu.

Siedemnasty lipca 2023 roku. Przed ogrodzeniem z drutu kolczastego ustawia się dwudziestu mężczyzn w mundurach polowych. Wszyscy mają twarze zakryte bandanami. Przed nimi staje dowódca. – Zwijamy flagi Rosji i proporce Grupy Wagnera w bazie Molkino. Baza przestaje istnieć. Grupa Wagnera zostanie przerzucona do nowych miejsc dyslokacji – komenderuje. Dwie flagi mają zostać przekazane memoriałowi wagnerowców w mieście Goriaczij Klucz (Molkino należy do jego aglomeracji), jedna pozostanie w gestii dowódcy, a jeszcze jedną najemnicy zabierają na Białoruś.

11.08.2023 Numer 17.2023
Reklama