Rosja

Trzeźwemu biada

Spożycie alkoholu w Rosji osiąga astronomiczne rozmiary

Numer 17.2023
Norma zaopatrzenia oficjalnych bankietów ostatnio została podniesiona: nie jedna, lecz dwie butelki na głowę. Norma zaopatrzenia oficjalnych bankietów ostatnio została podniesiona: nie jedna, lecz dwie butelki na głowę. Forum
Od rozpoczęcia wojny rosyjscy politycy i urzędnicy spożywają o wiele więcej alkoholu niż przedtem. A i wtedy za kołnierz nie wylewali.
Dlaczego tyle piją? Odpowiedź jest prosta: ze strachu.Shutterstock Dlaczego tyle piją? Odpowiedź jest prosta: ze strachu.

Stres wywołany wojną odczuwają na własnej skórze nie tylko zwykli Rosjanie, lecz także wysocy urzędnicy państwowi, ich rodziny i bliskie władzy kręgi biznesu. Walczą ze stresem tradycyjną metodą – alkoholem. Jaką wódkę piją rosyjscy politycy, jakiej muzyki słuchają po pijaku i jak się do tego odnosi Władimir Putin – o tym piszą dziennikarze portalu Wiorstka.

Wyczynowi czynownicy

W Rosji statystyczny urzędnik na szczeblu wicegubernatora i wyżej pije jak szewc. Co do tego zgadzają się wszyscy rozmówcy portalu spośród ludzi zbliżonych do Kremla, Dumy Państwowej i władz regionalnych.

11.08.2023 Numer 17.2023
Reklama